Rady a služby

Video - Amoena Contact
Nalepovací epitéza, drží přímo na těle a pohybuje se společně s ním. Stane se součástí Vašeho těla. Více informací v sekci Epitézy. (více...)
Video - Údržba epitézy Contact
Videonávod k údržbě epitézy Contact. (více...)
Video - Amoena Natura Cosmetic - novinka!!!
Nová kategorie lehčených epitéz, které jsou chráněné patentem. Jsou velmi měkké a hebké, vypadají naprosto přirozeně. (více...)
Video - Lepící podložka Contact Multi - novinka!!!
Contact Multi je silikonová podložka s obdobnou lepivostí jako mají epitézy Amoena Contact. Podložku je možné použít na jakoukoliv Amoena 2S epitézu. Použití epitézy je pak univerzální. Může se nosit buď nalepená na hrudníku, nebo ji lze vložit do kapsičky v podprsence. (více...)
Video - Amoena Energy
Unikátní řada epitéz s chladivým efektem a perličkovou zadní stranou, která umožňuje proudění vzduchu pod epitézou. Více informací najdete v sekci Epitézy. (více...)
Jak dál po operaci prsu
Je zcela přirozené, že se po operaci prsu cítíte bezbranná, poražená a nevíte, jak znovu nalézt odvahu a radost ze života. Váš zdravotní stav se sice změnil, ale pro Vaši rodinu, přátele a životního partnera zůstáváte stejnou ženou, kterou jste byla doposud. Tisíce žen před Vámi se dokázaly brzy po operaci znovu dobře cítit a bez ostychu se pohybovat ve společnosti. Dokážete to i Vy! (více...)
Prevence lymfedému
Prevence lymfatického otoku a poruch držení těla

Při operaci prsu bývají často ženám odstraněny lymfatické (mízní) uzliny. Tato skutečnost, znásobená navíc následnou terapií, může způsobit, že odtok lymfy (mízy) z paže na straně operovaného prsu může být znesnadněn či znemožněn. Následkem je otok končetiny. Léčba je časově náročná a vyžaduje spolupráci s odborníkem. (více...)
Cvičení
Cvičte denně, avšak minimálně 2-3x týdně 10 až 15 minut, v klidné příjemně vytopené místnosti. Při cvičení se nepřepínejte, délku cvičení postupně prodlužujte. Sezení na rehabliltačním balónu není podmínkou. (více...)
Určení velikosti
Určení velikosti
Určení velikosti podprsenky:
 1. Změřit obvod hrudníku pod prsy v cm = hodnota A
 2. Změřit vzdálenost od hrudní kosti k páteři přes prs, který zůstal zachován = hodnota B
 3. Vypočítat rozdíl v cm podle následujícího vzorce: 2 x B - A = X
 4. Rozdíl X orientačně určuje velikost košíčku:
  • X = cca 5 cm košíček A
  • X = cca 10 cm košíček B
  • X = cca 15 cm košíček C
  • X = cca 20 cm košíček D
 5. Výsledek ovlivňuje také materiál, střih a tvar prsu

Určení velikosti plavek:

Kalhotky a plavky jsou uvedeny v konfekčních velikostech EU. U plavek se navíc rozlišuje i velikost košíčků A, B, C, D, E jako u podprsenek.

 

O textilu

Naším přáním je, abyste se při nošení prádla Amoena cítila co nejpohodlněji. Pro různé aktivity volte prádlo odpovídajícího střihu i materiálového složení. Naše materiály jsou prodyšné, odolné a příjemně se nosí. Snadno se udržují.

(více...)
O epitézách

Materiál

Výroba v souladu s přísnými směrnicemi ISO 9001 je zárukou nejvyšší kvality výrobků Amoena.
Prsní epitézy Amoena jsou vyrobeny ze silikonu a polyuretanové fólie. Tyto materiály jsou zdravotně nezávadné a testované na kožní snášenlivost (ISO 10993).
Silikon a PU fólie

(více...)